Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Multicel
Mazowiecka Sieć
Pierwsza w Polsce Giełda Papryki - CDiPR w Słowikowie Papryka Przytycka - produkt tradycyjny - zapraszamy do lektury Szlak kulinarny Doliny Radomki papryka przytycka produkt tradycyjny Multimedialny Produkt Turystyczny odmiany papryki odmiany papryki odmiany papryki

Papryka Przytycka - uprawa


Przygotowania do uprawy papryki

Przygotowanie pomieszczenia uprawnego

Podstawowym zabiegie zanitarnym jest zniszczenie członków patogenicznych, najlepiej już po zakończeniu poprzedniego sezonu. Przed usunięciem resztek roślin wykonuje się dezynfekcję poprzez spalanie siark. Siarkę rozłożoną na metalowych podstawach zapala się począwszy od najdalszego końca projektu. Na dezynfekcję tunelu o powierzchni 210 m2 potrzeba ok 3 kg siarki. Zabieg jest najskuteczniejsz w temperaturze 15-30oC. Po upływie minimum 24 godzin obiekt należy wywietrzyć, a wszystkie resztki roslinne i zużyte materiału usunąć i spalic lub skompostować. Przed rozpoczęciem uprawy nalezy odkazić podloże. Można to zrobić metodą termiczną poprzez parowanie gruntu. Temperatura podłoża w czasie parowanie gruntu.

Przygotowanie gleby do sadzenia

Glłożony eba pod uprawę papryki musi być dobrze przygotowana. W celu szybkiego wzgobacenia warstwy ornej w substancję organiczną stosuje sie rozłożony obornik lub kompost. Nawozy mineralne stosuje się w zależności od odczynu gleby i jej zasobności okresonej w czasie analizy gleby. Ich rodzaj i termin. Ich rodzaj i termin stosowania zależy od terminu rozpoczęcia uprawy. Wszystkie stosowane nawozy trzeba wymieszac z glebą wykonując jednak jak najmniej zabiegów. Co roku, na jesieni stosuje sie orkę lub kultywowanie na głebokość ok30 cm co 4-5 lat głeboszowanie (aby zlikwidować tzw. "podeszwę płużną "). Przed sadzeniem glebę należy zabronować. Na dzień lub dwa przed sadzeniem glebę należy obficie nawodnić.


img
img
img
img
imgjedlinsk

Gmina Jedlińsk

przysucha

Gmina Przysucha

przytyk

Gmina Przytyk

wieniawa

Gmina Wieniawa

wolanow

Gmina Wolanów

zakrzew

Gmina Zakrzew

Mazowiecka Izba Rolnicza

Mazowiecka Izba Rolnicza

Mazowiecki Oddział Doradztwa Rolniczego

Mazowiecki Oddział Doradztwa Rolniczego

Centrum Dystrybucji i Przetwórstwa Rolnego

Centrum Dystrybucji i Przetwórstwa Rolnego

Zrzeszenie Producentów Papryki Rzeczypospolitej Polskiej

Zrzeszenie Producentów Papryki Rzeczypospolitej Polskiej

LGD Razem dla Radomki

Starostwo Powiatowe w Radomiu

Gmina Wyśmierzyce

© 2012 | Wszystkie prawa zastrzeżone. LGD "Razem dla Radomki"
HOME     AKTUALNOŚCI     PRODUKT TRADYCYJNY     UPRAWA     CIEKAWOSTKI